Przedszkole Publiczne Nr 7 w Ostrowcu Świętokrzyskim

Organizacja pracy

1. Podstawową jednostką organizacyjną przedszkola jest oddział obejmujący dzieci
    w zbliżonym wieku, z uwzględnieniem ich potrzeb, zainteresowań, uzdolnień.
  2. Przedszkole jest 6 - oddziałowe.
  3. Czas pracy przedszkola: od 530 do 1630
  4. Liczba dzieci w oddziale nie może przekraczać 25.
  5. Do realizacji zadań  przedszkole posiada:
    1. 7 sal do zajęć dla poszczególnych grup;
    2. bibliotekę;
    3. kuchnię;
    4. szatnię dla dzieci;
    5. pomieszczenia administracyjne i gospodarcze;
    6. ogród przedszkolny wyposażony w urządzenia do zabaw i ćwiczeń rekreacyjnych.
    7. salę zajęć dodatkowych
  6. Godzina zajęć w przedszkolu trwa 60 minut.
  7. Zajęcia dydaktyczne oraz nauka religii są dostosowane do możliwości rozwojowych dzieci  i wynoszą:
    1. dla dzieci w wieku 3 – 4 lat – około 15 min.
    2. dla dzieci w wieku 5 - 6lat – około 30 min.
  8. Przedszkole, organizuje naukę religii za zgodą rodziców wyrażoną w formie pisemnego oświadczenia. Nauka religii odbywa się w atmosferze tolerancji, w duchu poszanowania praw człowieka.
  9. Grupa między oddziałowa jest tworzona zgodnie z arkuszem organizacji przedszkola, w celu zapewnienia opieki nad dziećmi przyprowadzanymi wcześnie rano i późno odbieranymi  z przedszkola. Nauczycielka pracująca od godz. 530 przyjmuje dzieci  do momentu rozpoczęcia pracy przez  pozostałe oddziały, zaś nauczycielka   pracująca do godz. 1630 zapewnia opiekę dzieciom ze wszystkich grup po zakończeniu ich pracy do momentu zamknięcia przedszkola.
  10. W okresach niskiej frekwencji dzieci (ferie zimowe, ferie wiosenne, okresy przedświąteczne, wysoka zachorowalność, tzw. długie weekendy) dyrektor przedszkola może zlecić łączenie oddziałów z zachowaniem liczebności w grupie.
  11. Wycieczki, wyjazdy do teatru i inne formy wyjazdowe zajęć mogą odbywać się
    w grupach o strukturze między oddziałowej, zgodnie z Regulaminem Organizacji Spacerów i Wycieczek.
  12. Przedszkole zapewnia wszystkim uczęszczającym do niego dzieciom bezpłatne nauczanie, wychowanie i opiekę w czasie nie przekraczającym 5 godzin dziennie.
  13. Podstawowymi formami działalności dydaktyczno-wychowawczej przedszkola są zabawy dowolne i zajęcia obowiązkowe:
    1. edukacyjne, kierowane do których zalicza się zajęcia z zakresu wychowania przedszkolnego;
    2. nauki religii;
    3. prowadzone w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej;
    4. rozwijające zainteresowania i uzdolnienia dzieci zgodnie z wykazem
      i harmonogramem zajęć dodatkowych  obowiązującym w danym roku szkolnym;
    5. gimnastyki korekcyjnej stóp i dla dzieci z nadwagą;
    6. czynności samoobsługowe i prace użyteczne dzieci;
    7. spacery;
    8. wycieczki;
    9. uroczystości przedszkolne.
Podmiot udostępniający informacje: Przedszkole Publiczne Nr 7 w Ostrowcu Świętokrzyskim Data stworzenia : 2022-02-25 13:16 Autor : pp7ostrowiec@nowybip.pl Data publikacji : 2022-02-25 13:16 Osoba udostępniająca na stronie : pp7ostrowiec@nowybip.pl Data ostatniej modyfikacji : 2023-12-15 14:19 Osoba modyfikująca : pp7ostrowiec@nowybip.pl